Zwycięstwem Aleksandry Słuszniak-Marchwickiej zakończyło się Grand Prix w Sopocie. W konkursie zaliczanym do HPP seniorów wystartowały 33 pary, a 8 z nich weszło do rozgrywki.

001 20151115 160116Zwyciężczyni na klaczy Casablanca nie dała szans rywalom. Jej czas od drugiego na mecie Adama Grzegorzewskiego na Kanelle Z był lepszy o x sekundy. Oczywiście wynik 17-latka Grzegorzewskiego w gronie seniorów też jest godny podziwu. Trzecie miejsce zajął Tomasz Miśkiewicz na Dimeqyuyi, a czwarte Jakub Krzyżosiak na Nicole. Te 4 pary nie mały błędów w finałowym barażu. W tabeli po drugiej kwalifikacji na prowadzenie wyszedł Dawid Kubiak (dziś był 8 na Bagazzy). Drugie  miejsce ex aequo zajmują Aleksandra Słuszniak-Marchwicka i zwycięzca z Wrocławia Sławomir Szlachta.

Wspólny konkurs juniorów i młodych jeźdźców wygrał Stanisław Piątkowski na Aaronie, który zdobył komplet punktów w młodszej kategorii. Prowadzenie w tabeli utrzymała Dalia Lehmann. Wśród młodych jeźdźców komplet punktów po raz drugi zainkasował Adam Grzegorzewski i tym samym jego przewaga nad rywalami jest w tej chwili bardzo duża. Podobnie jest w kategorii OPEN, gdzie po raz drugi wygrała Magdalena Ziajkowska.

Szczegółowe wyniki, rankingi i transmisje można zobaczyć na stronie: Wyniki, retransmisjerankingi.

Foto: pbwj.pl

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack