Zakończyły się zawody HPP w Jaszkowie. Zawodnicy jak zawsze rywalizowali w 4 kategoriach.

gramzaW konkursie Grand Prix wystartowało 17 par. Do rozgrywki awansowały 3 z nich. W niej doskonale pojechał Leszek Gramza na szybkiej i zwinnej Badorette, co dało mu komplet punktów III kwalifikacji Halowego Pucharu Polski. Drugie miejsce zajął Jakub Krzyżosiak na Nicole (też bezbłędny w rozgrywce). Po wcześniejszym udanym występie w Sopocie (czwarte miejsce) pozwoliło mu to objąć prowadzenie w tabeli HPP seniorów. Trzecie miejsce zajął Kamil Grzelczyk na Wibaro.
W konkursie dla juniorów i młodych jeźdźców najlepsza okazała się Martyna Rynkiewicz na Nirmette (juniorka), a drugie miejsce zajęła Urszula Kalicińska na koniu Detroit CL (młody jeździec). W tabeli juniorów na prowadzenie wysunął się Stanisław Piątkowski, a wśród młodych jeźdźców liderem pozostaje Adam Grzegorzewski.
W kategorii Open zwycięstwo przypadło Tomaszowi Wójtowiczowi na Ulissesie, który w rozgrywce wyprzedził Karolinę Godoś na Cappone. Liderką pozostaje Magdalena Ziajkowska, która po zwycięstwach we Wrocławiu i Sopocie w ten weekend mogła pozwolić sobie na przerwę w startach.

Wyniki (w dziale kalendarz) i rankingi (w dziale ranking) są dostępne na naszej stronie. W zakładce HPPTV można obejrzeć retransmisje konkursów.

Foto: Katarzyna Primel. primel.pl

 

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack