Grand Prix w Dąbrówce Małej wygrał Leszek Gramza z KJ Agro-Handel Śrem na klaczy Badorette.


Czwarta eliminacja HPP w JKS U Robsonów już za nami, a dzisiejszy zwycięzca GP został nowym liderem rankingu Pucharu Polski uzyskując 46 punktów.

gramza dabrowka

W konkursie Grand Prix wystartowały dwadzieścia trzy pary. Tylko sześciu zawodników pokonało parkur z przeszkodami do 145 cm bezbłędnie. W rozgrywce najlepszy okazał się Leszek Gramza na Badorette, który jechał jako ostatni, postawił na dokładność i ukończył rozgrywkę z jednym punktem za czas. Wcześniej zawodnicy podejmowali ryzyko i kończyło się to błędami.
Drugie miejsce zajął Paweł Kaliciński (co pozwoliło mu na awans w tabeli na miejsce drugie) z WKJ na dwudziestoletnim wałachu Potomak. Kamil Grzelczyk z BKJ Bogusławice na koniu Wibaro ze świetnym czasem uplasował się na miejscu trzecim.
Zwycięzca sobotniej Dużej Rundy, Marek Lewicki na Codetia VDL zakończył konkurs GP na miejscu czwartym.
We wspólnym konkursie Juniorów i Młodych Jeźdźców najlepsza okazała się Martyna Rynkiewicz na klaczy Nirmette, która tym samym została liderką wśród Juniorów.
Wśród Młodych Jeźdźców wygrała Urszula Kalicińska na Detroit CL. Tu liderem pozostaje Adam Grzegorzewski.
W kategorii Open po trzecie zwycięstwo sięgnęła Magdalena Ziajkowska na koniu Lara Croft, która tym samym może być pewna, że do finału wejdzie jako liderka z 60 punktami.

Kolejna kwalifikacja do Halowego Pucharu Polski już za trzy tygodnie w KJK Michałowice.

Retransmisje wszystkich konkursów można obejrzeć na stronie z zakładce "HPP TV". Rankingi wszystkich kategorii w zakładce "Rankingi"

Foto: Anna Twardowska

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack