Rekordowa liczba 270 par wystartuje w zawodach Halowego Pucharu Polski (z dodatkowymi konkursami zawodów regionalnych) w KJK Szary w Michałowicach koło Krakowa.

To już piąta, przedostania kwalifikacja zmagań o najważniejsze w sezonie halowym trofeum w polskich skokach przez przeszkody. Rywalizacja wkracza więc w decydującą fazę. Z Top Ten najbardziej prestiżowej kategorii seniorów do walki o kolejne punkty przystąpią: Paweł Kaliciński z WKJ Warszawa (2 w rankingu), Ewalina Szczepanik z TKJ Garbówek (4), Adam Grzegorzewski z Agro-Aves Gajewniki (5), Kamil Grzelczyk z BKJ Bogusławice (6), Jakub Krzyżosiak z Wrocławia (8), Maciej Kostrzewski z Krakowa (10) i Łukasz Troszczyński z KS Nad Wigrami (10). Wszyscy będą mieli okazję poprawić swoją pozycją wobec lidera Leszka Gramzy (KJ Agro-Handel Śrem i trzeciego Marka Lewickiego (KJ Czahary Pogorzelica). A oni mają już spory dorobek punktowy i tym samym mogli sobie pozwolić na zrezygnowanie z dalekiej dla nich podróży do Krakowa (obu zobaczymy za tydzień podczas VI kwalifikacji w Kaliszu).

kalicinski potomak anna twardowska

Ciekawie zapowiada się walka w pozostałych kategoriach gdzie w licznej stawce rywali będą też liderzy: Martyna Rynkiewicz z LKJ Gałkowo (juniorzy), Adam Grzegorzewski (młodzi jeźdźcy) i Magdalena Ziajkowska z Hippica Polonia Słupno (open) .

Z racji dużej ilości zgłoszeń zawody zaczynają się już w czwartek o 16. Potem przez kolejne dni jeźdźcy będą rywalizować w hali KJK Szary od 8 rano. Najważniejsze konkursy zaliczane do Halowego Pucharu Polski zaplanowane są na niedzielę od godzin południowych. Start Grand Prix godzina 16.00. Relację z tych konkursów będzie można oglądać w HPPTV na naszej stronie.

Kolejne zawody z cyklu Halowego Pucharu Polski 2015/16 odbędą się w:

Kaliszu – VI kwalifikacja (18-20 marca),

Dąbrówce Małej koło Olsztyna – finał (1-3 kwietnia).

Foto: Anna Twardowska

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack