W ten weekend w KJ Wolica koło Kalisza odbędzie się ostatnia przed finałem kwalifikacja Halowego Pucharu Polski 2015/16.

Na liście startowej (razem z konkursami zawodów regionalnych) jest ponad 150 par. Niektórzy zawodnicy z czołówki rankingów HPP, mając na koncie gwarantującą dobry start w finale liczbę punktów, zrezygnowali z przejazdu do Kalisza i szykują się już do zawodów w Dąbrówce Małej (1-3 kwietnia). Mimo to emocji w hali KJ Wolica na pewno nie zabraknie. Z pierwszej dziesiątki kategorii seniorów w konkursie Grand Prix zobaczymy: lidera Leszka Gramzę (KJ Agro-Handel), Kamila Grzelczyka (BKJ Bogusławice – jest 2) Marka Lewickiego (Czahary Pogorzelica, 4), Jakuba Krzyżosiaka (z Wrocławia, 6), Adama Grzegorzewskiego (Agro-Aves Gajewniki, 6), Dawida Kubiaka (SJT Gdańsk, 8), czy wreszcie powracającego na parkury Tomasza Miśkiewicza (Nadwiślanin Kwidzyn, 10). Ten ostatni był wiceliderem po trzeciej kwalifikacji, ale kontuzja uniemożliwiła mu starty w Dąbrówce (VI kwalifikacja) i Michałowicach (V).

Zawody rozpoczynać się będą: w piątek o 10.00, a w sobotę i niedzielę o 9.00. Konkursy zaliczane do HPP zaplanowane są na niedzielę. Ich początek około 13.00, a samo Grand Prix około 16.00. 

Lista par zgłoszonych do zawodów: TUTAJ

Szczegółowy program zawodów, wyniki, rankingi i transmisję HPPTV można śledzić na www.hpp.pzj.pl

Gramza badorette

Na zdjęciu Leszek Gramza – lider rankingu HPP, zwycięzca Grand Prix HPP w Kaliszu w roku 2015. Foto: Anna Twardowska

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack