Podsumowanie ostatniej przed finałem kwalifikacji HPP.

Seniorzy

Zwycięstwem Dawida Kubiaka na koniu Quite Donaldson zakończył się konkurs Grand Prix HPP w Kaliszu. Dzięki temu zawodnik awansował na pozycję wicelidera Pucharu. Co ciekawe, Dawid Kubiak, który ma już na swoim koncie wiele sukcesów i medali, wygrał po raz pierwszy konkurs Grand Prix.  W rozgrywce były tylko cztery pary. Drugie miejsce zajęła Beata Szuber na Charmante Z,  trzecie Marcin Bętkowski na Avocado L a czwarte najmłodszy uczestnik Grand Prix Adam Grzegorzewski na Zazou Szumawa. Liderem HPP pozostaje Leszek Gramza.

kubiak kalisz foto jonnna jagoda

Juniorzy

Po drugie z rzędu zwycięstwo sięgnęła w kategorii juniorów Dajana Pawlicka na Bartino. Dzięki temu awansowała na trzecią pozycję w rankingu. Druga w konkursie była Julia Klinge na Lili Marlene, a trzecia Julia Jaglarz na Winning Mood. Nieobecność Dalii Lehmann skrupulatnie wykorzystała Martyna Rynkiewicz, która dzisiaj na Nirmette wywalczyła czwarte  miejsce, a to wystarczyło do objęcia prowadzenia wśród juniorów.

Młodzi Jeźdźcy

W kategorii młodych jeźdźców najlepsza była Joanna Marciniak  na Chelsea Blue. Mistrzyni Polski juniorów 2015  do rozgrywek w HPP MJ przystąpiła dopiero od czwartej kwalifikacji, ale dzięki temu, że za każdym razem dostawała się do rozgrywki, do finału przystąpi z trzeciej pozycji. Pierwsze miejsce w tej kategorii i komplet punktów już wcześniej zapewniła sobie Urszula Kalicińska.

Open

Kategorię Open  podobnie jak w Michałowicach wygrała Katarzyna Woźniak na Lukrecji – to dało jej awans na trzecie miejsce w tabeli (ex aequo z Tomaszem Wójtowiczem ), na drugie miejsce awansowała Karolina Godoś (dosiadała Cosa Che) . Liderką pozostaje nieobecna w Kaliszu Magdalena Ziajkowska.

Wyniki, rankingi i retransmisję znajdziecie na naszej stronie.

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack