W najbliższy weekend w ośrodku jeździeckim „U Robsonów” w Dąbrówce Małej koło Olsztyna odbędzie się finał Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody.

Emocji na parkurze na pewno nie zabraknie. W najbardziej prestiżowej kategorii seniorów sytuacja po kwalifikacjach jest na tyle wyrównana, że praktycznie każdy z pierwszej dziesiątki ma szanse na końcowy sukces. Stąd nic dziwnego, że wszyscy zgłosili się do rywalizacji w finale. Nie mniej ciekawie będzie w pozostałych kategoriach. Przypomnijmy, że w tej chwili liderami są: Leszek Gramza z KJ Agro-Handel Śrem (seniorzy), Urszula Kalicińska z Warszawskiego Klubu Jeździeckiego (młodzi jeźdźcy), Martyna Rynkiewicz z LKJ Gałkowo (juniorzy) i Magdalena Ziajkowska z KJ Hipicca Polonia Słupno (open).

Podczas ostatnich zawodów HPP jeźdźcy w każdej kategorii rywalizować będą jeszcze w dwóch konkursach. Najpierw w półfinałach (open w piątek, pozostałe kategorie w sobotę) a potem w finałach (open w sobotę, pozostałe kategorie w niedzielę).

Zasady wyłaniania zwycięzców Pucharu Polski są następujące. Po konkursie półfinałowym tworzony jest ranking przed finałem, w którym wszystkim zawodnikom do punktów zgromadzonych w konkursach kwalifikacyjnych (3 najlepsze wyniki) dodaje się punkty bonifikacyjne zdobyte w konkursie półfinałowym. Punkty bonifikacyjne przeliczane są na punkty karne według następującego klucza. Lider ma 0 punktów karnych. Punkty dla kolejnych zawodników wynikają z różnicy w liczbie punktów zdobytych w stosunku do punktów lidera mnożonej razy 0,25. O klasyfikacji końcowej decyduje suma punktów karnych z rankingu przed finałem i punktów karnych z dwunawrotowego konkursu finałowego.

Plan zmagań HPP na najbliższy weekend jest następujący:

Piątek

8.00 – konkursy dodatkowe zawodów regionalnych

ok. 11.00 – konkursy ZO i HPP

Sobota

8.00 – konkursy dodatkowe zawodów regionalnych

ok. 11.00 – konkursy dodatkowe ZO

ok. 14.00 – konkurs HPP (finał open, półfinały juniorów, seniorów)

Niedziela

8.00 – konkursy dodatkowe ZO

Ok. 11.00 – finał HPP juniorów

Ok. 13.00 – finał HPP młodych jeźdźców

Ok. 14.30 finał HPP seniorów

Po zakończeniu HPP konkursy dodatkowe zawodów regionalnych.

Sobotnie i niedzielne konkursy zaliczane do Pucharu Polski będzie można oglądać w HPPTV na naszej stronie. 

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack