Kamil Grzelczyk zwycięzcą Halowego Pucharu Polski.

Do kończącego zmagania w ramach HPP w kategorii seniorów konkursu finałowego przystąpił z pozycji lidera Leszek Gramza na klaczy Badorette. Zawodnik z Agro-Handel Śrem jechał dobrze, jednak nie ustrzegł się zrzutek (po jednej w pierwszym i drugim nawrocie) i stracił szansę na medal (4 miejsce).

grzelczyk wibaro

Kluczem do zdobycia medalu Halowego Pucharu Polski były dobre wyniki w kwalifikacji oraz podwójne zero w finale. Tym samym zdobywcą pucharu okazał się Kamil Grzelczyk z KJ Bogusławice na Wibaro, dla którego to pierwszy medal w karierze.

Miejsce drugie zajął Dawid Kubiak z SJT Gdańsk na ogierze Quite Donaldson - on stracił złoto wczorajszym minimalnym przekroczeniem normy czasu w półfinale. Miejsce trzecie i również pierwszy medal w karierze wywalczył Maciej Kostrzewski (bez przynależności) na wałachu Chico Hippica.

Równie zacięta rywalizacja miała miejsce w kategoriach młodzieżowych. Wśród juniorów pierwsze miejsce wywalczyła Dajana Pawlicka z KJ Agro-Handel Śrem. Jest to trzeci medal amazonki w karierze, pierwszy złoty. Srebrny medal zdobyła Martyna Rynkiewicz na klaczy Nirmetta. Miejsce trzecie zajęła 15-letnia Dalia Lehmann, która do finały wybrała konia Cassanova. W kategorii młodych jeźdźców klasą dla siebie był junior Adam Grzegorzewski z St. Agro-Aves Gajewniki, który w finale jechał na małym, ale bardzo ambitnym Okraino. Druga w konkursie była Joanna Marciniak z KJ Metpol Grodziec na Chelsea-Blue. Tym samym mistrzyni Polski juniorów świetnie rozpoczęła karierę w wyższej kategorii. Brąz przypadł debiutującej w randze mistrzowskiej Agacie Arendt z KJ Trachy Sośnicowice na koniu TBI Dusseldorf.

O tym, że impreza rangi mistrzowskiej rządzi się swoimi prawami musiała przekonać się Urszula Kalinińska. Mimo, iż prowadziła przed drugim, decydującym nawrotem musiała przełknąć gorycz porażki.

We wczorajszej kategorii open zwyciężyła liderka, Magdalena Ziajkowska na klaczy Lara Croft z KJ Hippica Polonia Słupno. Miejsce drugie zdobyła Anita Huminiłowicz na Anaconda CC, a miejsce trzecie wywalczył Marcin Matelski na Femme Wv.

Rozgrywki Halowego Pucharu Polski zgromadziły w sezonie 2015/2016 ponad 150 uczestników, k™orzy odwiedzili 6 ośrodków jeździeckich w Polsce. Łączna pula nagród za klasyfikację ogólną wyniosła 100 tysięcy złotych, a najlepszy junior otrzymał w nagrodę szyte na miarę siodło światowej marki Devoucoux.