Już pierwsze Grand Prix nowej edycji Halowego Pucharu Polski mogło podobać się publiczności zgromadzonej w hali JKS U Robsonów oraz widzom HPPTV.


W Dąbrówce Małej do głównego konkursu przystąpiło aż 36 par. Dziesięć z nich pokonało parkur podstawowy bezbłędnie. Walka w rozgrywce była bardzo zacięta, a najlepszym w niej okazał się mistrz Polski i obrońca tytułu zdobywcy HPP Kamil Grzelczyk (BKJ Bogusławice) na Wibaro. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się bracia Tyszko (obaj TKJ Garbówek)– Michał na Surimo i Mateusz na Fidelio. Czwarty był Adam Grzegorzewski (Agro-Aves Gajewniki) na debiutującym pod nim w konkursie Grand Prix koniu Centroplast Dinar. Grzegorzewski, który do rozgrywki wprowadził dwa konie, bardzo walczył jeszcze o zwycięstwo na Okarino, ale tym razem podjęte ryzyko okazało się zbyt duże.
Tym samym pierwsza trójka nowej tabeli HPP to zawodnicy OZJ Łódź. Na piątym miejscu uplasował się srebrny w poprzedniej edycji Pucharu Dawid Kubiak (SJT Gdańsk) na klaczy Bagazza M.

"Dla Wibaro były to pierwsze zawody od mistrzostw Polski. Przez dwa pierwsze dni jeździłem bardzo spokojnie. Dziś wygrałem. Cieszę się, że koń nadal jest w doskonałej dyspozycji” – powiedział Grzelczyk.

grzelczyk wibaro dabrowka

Do rejonu łódzkiego należał też dziś konkurs HPP juniorów i młodych jeźdźców. Wygrała go Michalina Szmytka z Agro-Aves Gajewniki na Comecie. Ona objęła prowadzenie wśród młodzieżowców. Druga w konkursie, a najlepsza wśród juniorów była Dalia Lehmann (Lehmann Sport Horses), a trzeci Filip Lewicki (Czahary Pogorzelica) na Donjuan H.

Foto: Jacek Kowalski
Kolejne zawody z cyklu HPP odbędą się w dniach 11-13 listopada we Wrocławiu.

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack