Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody WAGO CSN jakie w najbliższy długi weekend odbędą się w hali WTWK Partynice we Wrocławiu.

Do zawodów zaliczanych do Halowego Pucharu Polski (HPP 2016/17) zgłosiło się ponad 150 zawodników z Polski oraz goście z Niemiec. Przywiozą oni ze sobą prawie 300 koni. Co najważniejsze wśród uczestników jest wielu jeźdźców ze ścisłej krajowej czołówki: aktualny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, lider obecnej edycji HPP Kamil Grzelczyk (na zdjęciu) z BKJ Bogusławice, lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego (mistrz Polski 2014 i 2015) Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem czy też Mistrz Polski 2013 Marek Lewicki z KJ Czahary Pogorzelica. Nie zabraknie najzdolniejszej polskiej młodzieży. O punkty do HPP walczyć będą mistrz Polski juniorów Martin Rozynek z Profilu Piła oraz zdobywcy Pucharu Polski w poprzedniej edycji – juniorka Dajana Pawlicka z KJ Agro-Handel Śrem i młody jeździec Adam Grzegorzewski.

grzelczyk wibaro

Organizator zadbał o dodatkowe atrakcje dla kibiców. W piątek w Święto Niepodległości, przed konkursem, dużej rundy w hali pojawi się poczet husarski Aleksandra Jarmuły, w sobotę w konkursie barier wysokie skoki zaprezentują jeźdźcy, a w niedzielę przed Grand Prix Jerzy Sawka pokaże zasady pracy z koniem na wolności. Wokół hipodromu będzie można znaleźć stoiska ze sprzętem jeździeckim, punkty gastronomiczne i kucyki gotowe do przejażdżek dla dzieci.

Z racji dużej ilości zgłoszeń zmagania w skokach przez przeszkody rozpoczynać się będą codziennie już o 7.30 i trwać będą do wieczora.

Relację z niedzielnych konkursów zaliczanych do Pucharu Polski będzie można obejrzeć w HPPTV.

 

Program najciekawszych dla kibiców wydarzeń:

Piątek (11.11.2016)

15.00 – Poczet Husarski Aleksandra Jarmuły

Konkurs skoków – dwufazowy, 140 cm

Sobota (12.11.2016)

17.00 konkurs WAGO 221 Bariery (130 – 180 cm)

Niedziela (13.11.2016)

14.00 Jerzy Sawka – praca z koniem na wolności

Wago Grand Prix (145 cm) – konkurs zaliczany do Pucharu Polski

 

Więcej informacji na www.csnwroclaw.pl

Fot. Jacek Kowalski

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack