Kati Lekander wygrywa konkurs Grand Prix, Michał Tyszko liderem rankingu HPP.

Czternaście z 34 startujących par pokonało parkur konkursu Grand Prix bezbłędnie, stąd rozgrywka musiała być widowiskowa. Hala WTWK Wrocław wypełniona była przez publiczność po same brzegi. Pierwszym zawodnikiem, który pokonał rozgrywkę bezbłędnie był Marek Lewicki na koniu Corrado X. To właśnie zawodnik KJ Czahary Pogorzelica ostatecznie zajął drugie miejsce. Konkurs wygrała Kati Lekander z Niemiec na wałachu Cannary, która wyprzedziła polskich zawodników o ponad dwie sekundy. 

- Dowiedziałam się o tych zawodach przez przypadek. Miałam wolny tydzień i postanowiłam się sprawdzić z polskimi rywalami, którzy byli bardzo dobrzy. Warunki do rozgrywania imprezy były tutaj bardzo dobre, podłoże, parkur i publiczność: wszystko super - powiedziała po konkursie Kati Lekander.

kati

Trzecim zawodnikiem w konkursie był Michał Tyszko. Walkę jak zwykle podjęli Kamil Grzelczyk na Wibaro i Adam Grzegorzewski na Okarino, ale dziś ryzyko przypłacili błędami i zajęli kolejno 6 i 7 miejsce. W rankingu HPP liderem został Michał Tyszko, jednak jego przewaga nad Kamilem Grzelczykiem to tylko jeden punkt.

Podczas zawodów prowadzony był ranking 221 dla najlepszego jeźdźca imprezy. Wygrała go Małgorzata Koszucka. 

- Bardzo dobrze jeździło mi się na tych zawodach. Jako, że pochodzę z Partynic to publiczność mnie bardzo wspierała. Konie jeździły świetnie, udało mi się wygrać trzy konkursy średniej rundy na tym samym koniu, więc myślę, że to duży sukces. Grand Prix nie poszło do końca tak jak chciałam, ale ostatecznie udało mi się dociągnąć prowadzenie w rankingu WAGO - powiedziała Małgorzata Koszucka, która w konkursie Grand Prix zajęła 9 miejsce.

Wspólny konkurs HPP Juniorów i Młodych Jeźdźców wygrała Martyna Rynkiewicz na klaczy Nirmette. Dzięki temu objęła prowadzenie w rankingu kategorii Juniorów.

Drugie miejsce, a jednocześnie pierwsze wśród Młodych Jeźdźców zajęła Dajana Pawlicka na Campari. Tym samym złota medalistka HPP z zeszłego sezonu świetnie rozpoczęła swoją przygodę w wyższej kategorii wiekowej.

W rankingu Młodych Jeźdźców prowadzi Michalina Szmytka. 

Wyniki TUTAJ

Rankingi HPP TUTAJ

Fot. Ricardo Mościcki

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack