W kolejnym etapie HPP o utrzymanie pozycji lidera będzie walczyć Michał Tyszko.

Coraz ciekawiej zapowiadają się kolejne etapy Halowego Pucharu Polski. Trzecie kwalifikacja odbędzie się w najbliższy weekend w Biesiekierzu Rudnym w Klubie Jeździeckim Salio koło Łodzi. Na starcie stanie prawie 300 par. Publiczność będzie mogła podziwiać przejazdy najlepszych polskich zawodników m.in.: Jarosława Skrzyczyńskiego, Kamila Grzelczyka i Dawida Kubiaka.

1032

Z pozycji lidera do kolejnego etapu HPP przystąpi Michał Tyszko, który zgromadził na swoim koncie 32 punkty. Zeszłoroczny zwycięzca Kamil Grzelczyk, który obecnie plasuje się na drugiej pozycji w rankingu tym razem nie wystąpi na Wibaro, stąd zabraknie go w najważniejszym konkursie Grand Prix. Taka sytuacja może dać szansę Michałowi Tyszko na wypracowanie większej przewagi nad rywalami. Najgroźniejszym rywalem może być Adam Grzegorzewski, który mimo, że jest jeszcze juniorem nieraz udowodnił, że potrafi walczyć z najlepszymi, polskimi seniorami. 

Ranking HPP przed trzecim etapem

1. Michał Tyszko 32
2. Kamil Grzelczyk 31
3. Adam Grzegorzewski 23
4. Marek Lewicki 22
5. Kati Lakander 20
6. Szczepanik Ewelina 16
7. Zuzanna Gowin 15
7. Mateusz Tyszko 15
9. Łukasz Koza 13
10. Dawid Kubiak 12 

Zawody rozpoczynają się w piatek, ale najważniejsze konkursy odbędą się w niedzielę: HPP Juniorów i Młodych Jeźdźców, oraz Grand Prix. Zmagania uczestników będzie można śledzić w HPP TV.

Lista zgłoszeń TUTAJ

HPP TV TUTAJ

Fot. Ricardo Mościcki

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack