Trzeci etap HPP wygrywa Jarosław Skrzyczński na klaczy Chacclana. Dobra frekwencja cyklu.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix HPP dostały się tylko cztery pary. Dwie z nich powtórzyły zerowy wynik w drugim przejeździe. Wygrał Jarosław Skrzczyński na koniu Chacclana, a drugie miejsce zajął Wojciech Wojcianiec na Chintablue. Dwa najlepsze wierzchowce to 7-latki stąd ich doświadczeni jeźdźcy jechali krótko ale nie forsowali im zbyt dużego tempa. 

- Było mało koni w rozgrywce, więc nie trzeba było aż tak mocno ryzykować. Ośrodek (JKS Salio - przp. red.) ma doskonałe warunki, jestem tutaj drugi raz i drugi raz wygrałem Grand Prix. Myślę, że w przyszłości będą tu jeszcze lepsze imprezy - powiedział Jarosław Skrzyczyński.

apDSC03054

Na trzecim miejscu konkurs ukończył Michał Lemański na Distheen, a na czwartym Jakub Krzyżosiak na Atiqua. Przejazd bez zrzutek miała Aleksandra Kozanecka na Suedwinds Amanda, ale ona przez przekroczenie normy czasu musiała zadowolić się piątą lokatą.

Mimo słabszego występu dziś, prowadzenie utrzymał Michał Tyszko, a na drugie miejsce awansował Adam Grzegorzewski, który dziś na Okarino był siódmy.

We wspólnym konkursie Juniorów i Młodych Jeźdźców najlepsza okazała się 15-letnia amazonka Aleksandra Bolko na Dragonie. To pozwoliło jej awansować na drugie miejsce w tabeli. Druga była Maria Baehr na La Stradzie, a trzecie miejsce i jednocześnie pierwsze wśród MJ zajęła Joanna Marciniak na Chelsea-Blue. 

W tabelach wśród Juniorów prowadzi Martyna Rynkiewicz, a wśród Młodych Jeźdźców Maciej Żołądkiewicz.

Zawody w Besiekierzu były trzecim etapem HPP. Za nami połowa konkursów kwalifikacyjnych tej edycji, w której rozgrywki cieszą się ogromną popularnością. We wszystkich czterech kategoriach sklasyfikowanych jest już 184 zawodników.

Teraz w cyklu Pucharu Polski nastąpi przerwa, a czwarta kwalifikacja zaplanowana jest na 18-20 lutego w KJK Szary Michałowice.

Wyniki TUTAJ

Fot. Karol Rzerzycki

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack