Są już propozycje i programy wszystkich wiosennych kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody edycji 2016/17.

Czwarty etap odbędzie się w KJK Szary Michałowice koło Krakowa w dniach 17-19 lutego, a kolejne w marcu w Wolicy koło Kalisza i w Poczerninie koło Warszawy. Wielki finał HPP zaplanowano na weekend 31 marca do 2 kwietnia, a jego gospodarzem będzie Stado Ogierów w Łącku. Tam zawodnicy walczyć będą nie tylko o puchary i medale ale także o premie w łącznej kwocie 140 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że ostanie jesienne Grand Prix zaliczane do HPP w JKS Salio zakończyło się zwycięstwem Jarosława Skrzyczyńskiego z KJ Agro-Handel Śrem. Jednak w rankingu seniorów na prowadzeniu nadal utrzymuje się Michał Tyszko (na zdjęciu) z TKJ Garbówek. Z drugiej pozycji do dalszej walki przystąpi najmłodszy uczestnik najbardziej prestiżowej kategorii Adam Grzegorzewski z Agro-Aves Gajewniki, a z trzeciej obrońca tytułu zdobywcy pucharu i jednocześnie aktualny mistrz Polski Kamil Grzelczyk z BKJ Bogusławice. W tabelach pozostałych kategorii prowadzą: Martyna Rynkiewicz z LKJ Gałkowo (juniorzy), Maciej Żołądkiewicz z KJ Bonin (młodzi jeźdźcy) i Samanta Forlini z FJK Zbyszko (open).

Michal Tyszko Surimo HPP Dabrowka

Foto: Jacek Kowalski

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack