140 zawodników i blisko 250 koni weźmie udział w czwartej kwalifikacji HPP w Michałowicach.

Ta, odbędzie się w najbliższy weekend (17-19.02) w KJK Szary w Michałowicach koło Krakowa. Na liście zgłoszeń są liderzy wszystkich kategorii. Jest to Michał Tyszko z TKJ Garbówek (senior), Maciej Żołądkiewicz KJ Bonin (młody jeździec), Martyna Rynkiewicz LKJ Gałkowo (junior) i Samanta Forlini FKJ Zbyszko (open). 

apDSC03054

Bez wątpienia atrakcją dla publiczności będzie udział w zawodach lidera rankingu PZJ, Jarosława Skrzyczyńskiego. On wygrał ostatnią kwalifikację w Besiekierzu, w rankingu Pucharu Polski zajmuje w tej chwili szóste miejsce i zamierza włączyć się do walki o zwycięstwo w całym cyklu. Warto przypomnieć, że dwukrotny Mistrz Polski w HPP triumfował dwa razy: w sezonach 2010/2011 i 2011/2012. Zawody w Michałowicach z racji dużej ilości zgłoszeń przez trzy dni trwać będą od rana, do późnych godzin wieczornych. Konkursy zaliczane do HPP zaplanowane są na sobotę (open) i niedzielę (juniorzy, młodzi jeźdźcy i Grand Prix dla seniorów). Z tych niedzielnych, transmisję będzie można obejrzeć w HPP TV na hpp.pzj.pl. Tam też znaleźć można szczegółowe informacje o programie, listy startowe, wyniki i rankingi. 

Na zdjęciu Jarosław Skrzyczyński podczas zwycięstwa w Besiekierzu na klaczy Chacclana. W Michałowicach jego koniem numer jeden będzie Ares.

Lista zgłoszeń TUTAJ 

Fot. Karol Rzeczycki

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack