Do konkursu dużej rundy (140 cm) przystąpiło 36 par. Równo dziesięć z nich pokonało obydwie fazy bezbłędnie.

Pierwsze miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel na Silver Shine, a drugie Michalina Szmytka TKJ Garbówek na Comet. To był piękny pojedynek, a o zwycięstwie przesądził zakręt na przedostatnią przeszkodę w konkursie. Najpierw, jako pierwsza skutecznie wykonała go wiceliderka kategorii młodych jeźdźców Michalina, która potem długo prowadziła. Dopiero jadący jako ostatni faworyt kategorii seniorów Skrzyczyński, dołożył jeszcze do tego krótki zakręt na 11 i pokazał rywalom, kto jest prawdziwym mistrzem na tych zawodach. Trzecie miejsce zajął Jakub Krzyżosiak z KJ Small Cherry na klaczy Atiqua.
W konkursie średniej rundy klasy C dużą niespodzianką było zwycięstwo mało znanej juniorki Karoliny Kaługi na klaczy Nirwana, która w pobitym polu zostawiła blisko 100 par. Ta amazonka w niedzielę zadebiutuje w HPP juniorów.

W sobotę początek konkursów już o 7.30. Najtrudniejszy – duże rundę zaplanowano na 17.45, a o 19.15 odbędzie się konkurs Pucharu Polski w kategorii Open.

DSC 0118

Na zdjęciu Jarosław Skrzyczyński na Silver Shine podczas Cavaliady w Lublinie. Już dwa tygodnie temu w konkursie Grand Prix CSI2* ten 8-letni koń pokazał, że wkrótce może być jednym za najlepszych w stawce dwukrotnego mistrza Polski i dwukrotnego zdobywcy HPP.