Smanata Forlini z KJ Zbyszko na Kontendro wygrał V kwalifikację Halowego Pucharu Polski w kategorii Open.

Do rozgrywki awansowały 4 pary, ale w niej zerowy wynik powtórzyła tylko triumfatorka. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Madej z KJ Strzała Krubiczew na Dambis J, a trzecie Weronika Minkiewicz z JKS U Robsonów na koniu Joga. Pod nieobecność Marty Baczyńskiej Nowak, prowadzenie w tabeli objęła Samanta. Jednak już za tydzień w Poczerninie obie amazonki wystartują w ostatniej kwalifikacji i będą walczyć o to która z pozycji liderki przystąpi do finału w Łącku.

Forloni samanta

Podobnie jak w piątek pasjonująca walka miała miejsce w konkursie dużej rundy. Ponownie wygrał Jarosław Skrzyczyński, minimalnie wyprzedzając Leszka Gramzę i Adama Grzegorzewskiego. Dziś lider Pucharu Polski po to zwycięstwo sięgnął na koniu Long Lankin, którego niespełna tydzień temu do jazdy powierzył mu Bartosz Adamus.

skrzyczyski kalisz

Mimo że pierwsza trójka konkursów dużej rundy przez dwa dni była taka sama, to trudno typować ich na pewnych faworytów Grand Prix. Również inni jeździli bezbłędnie i walka o punkty do HPP seniorów, która jutro rozpocznie się o 15.30 zapowiada się emocjonująco. Wcześniej o 14.00 do rywalizacji przystąpią juniorzy i młodzi jeźdźcy. Te konkursy będzie można obejrzeć w HPPTV na hpp.pzj.pl.

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack