Michał Lemański wygrywa Grand Prix. Jarosław Skrzyczyński liderem rankingu.

W konkursie Grand Prix 145 cm widzowie trochę musieli poczekać na bezbłędny przejazd, który udało się wykonać zaledwie jednemu zawodnikowi. Był nim Michał Lemański z St. Agro-Aves Gajewniki na Billy Boy W Z. Po jednym punkcie za przekroczenie normy czasu otrzymali kolejno Michał Kubiak na Fellow 137 (miejsce drugie) i Jarosław Skrzyczyński na Calevo 2 (miejsce trzecie). 

Zrzut ekranu 2017 03 19 o 17.39.34

Po konkursie Michał Lemański podkreślił, że parkur był bardzo wymagający. Halowe Zawody Ogólnopolskie w Poczerninie odbyły się po raz pierwszy. Organizatorzy zdali egzamin na "piątkę z plusem". - Jeśli tylko będą tutaj kolejne imprezy, to chętnie tutaj przyjadę - dodał Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik Agro-Handel Śrem mimo trzeciego miejsca nie krył zadowolenia i powiedział, że w finale gdzie przeszkody bedą wyższe, wiele się może wydarzyć.

Wyniki TUTAJ

Sytuacja przed finałem ułożyła się ciekawie, praktycznie wielu zawodników ma szanse na końcowy sukces. W Łącku z pozycji lidera wystartuje Jarosław Skrzyczyński. Dzisiejsze zwycięstwo dało Michałowi Lemańskiemu drugie miejsce w rankingu. 

W kategorii juniorów i młodych jeźdźców zwyciężyła Anna Seroka na Extra Dollars, która jako jedyna pokonała obydwa przejazdy bezbłędnie. Oprócz zwyciężczyni, do rozgrywki dostała się Marie Janekovic na Dianita-H. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Głowacka na Aronii. 

Przed finałem w kategorii juniorów prowadzą Dalia Lehmann i Martyna Rynkiewicz z sumą 55 punktów. W kategorii młodych jeźdźców liderką jest Joanna Marciniak, a drugie miejsce zajmuje Michalina Szmytka z 55 punktami na koncie. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Dajana Pawlicka. 

Rankingi HPP TUTAJ

 

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack