Do finału Halowego Pucharu Polski w kategorii seniorów z pozycji lidera przystąpił Jarosław Skrzyczyński na klaczy Chacclana.

 medalisci hpp seniorow

Wysoki poziom rywalizacji i wiele dobrych przejazdów kibice mogli podziwiać w Stadzie Ogierów w Łącku. Obrońca tytułu, Kamil Grzelczyk z  KJ Szumlakowscy-Cysterny Brzeg  na Wibaro pokonał bezbłędnie obydwa nawroty i o tym, kto zdobędzie złoto miał zadecydować już tylko Jarosław Skrzyczyński. On, jak zwykle nie zawiódł swoich kibiców i jadąc pewnie po wygraną, nie zrobił żadnego błędu Przewaga wypracowana w kwalifikacjach i półfinale dala mu złoto HPP.

- Parkury w finale zarówno wczoraj, jak i dzisiaj były bardzo trudne. Do tego dochodziła gra nerwów. Mimo, że mam młodego konia, to poradził on sobie z tym świetnie. Najtrudniejsze było dla mnie to, że obrońca tytułu, Kamil Grzelczyk jeździł na „zero”, a ja wyjeżdżałem na parkur po nim. Wiedziałem, że muszę go pokonać - skomentował swoje czwarte w HPP zwycięstwo Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem.Dobrze zaprezentował się także Michał Tyszko z Tuszyński KJ Garbówek, który dziś na Surrimo był bezbłędny i dzięki temu zdobył on swój pierwszy medal w kategorii seniorów. Warto pochwalić również najmłodszego zawodnika, Adama Grzegorzewskiego z St. Agro-Aves Gajewniki, który na Casablance zajął czwarte miejsce, a także Janka Bobika z LKS Dragon Nowielice na Chacco Amicor, który był piąty.

W pięciokonnej rywalizacji kategorii młodych jeźdźców złoto trafiło do zawodniczki KJ Metpol Grodziec, Joanny Marciniak, która dzisiaj jako jedyna pokonała obydwa przejazdy na Chelsea-Blue bezbłędnie. Srebrny medal zdobyła Michalina Szmytka na wałachu Comet 235, a brąz przypadł zawodniczce KJ Agro-Handel Śrem, Dajanie Pawlickiej. 

 

W kategorii juniorów złoty medal otrzymała Dalia Lehmann z Lehmann Sport Horses startując na klaczy Annchen 11. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Bolko z SK Ciekocinko na wałachu Chimequyl. Brąz zdobyła Maria Baehr z KJ Agro-Handel Śrem na La Strada L.  

Wyniki TUTAJ

Fot. Karol Rzeczycki

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack